1_DSC6829 4_DSC8040 _DSC3339 _DSC3442 _Z1M1269 _Z1M5244 _Z1M5355

Resultat SvVK Tammsvik 27-28/7 2002

FINALRESULTAT - Skicka gärna fler finalbilder till webmaster [at] svvk.se

Foto Linda Frisén

bis
BEST IN SHOW Greyhound - Such, Nuch, Ituch Sobers Cadelia
Ägare Bitte Ahrens & Pierluigi Primavera, Italien

hjorthund
BIS-2 Skotsk Hjorthund - Such & Nuch Manticorns Emilia
Ägare Michael Vikström, Tungelsta

saluki
BIS-3 Saluki - Finuch, estuch, Intuch Kirman Laertes
Ägare Pirjo Puttonen, Finland

whippet
BIS-4 Whippet - Adagio Love Surpreme
Ägare Stefan Råghammar, Nossebro

 sloughi
BIS-R Sloughi - Nv-01 Rahima El Bahia  De la Cité Du Guerrie
Ägare Tiina Wallgren, Huddinge

BIS BABYVALP Afghanhund - Yhazin Drums Of Africa,
Ägare Elisabeth Lopez, Hyllinge

BIS-2 BABYVALP Whippet - Airescot Olympic Fest
Ägare Nenne Runsten, Edsbro

BIS-3 BABYVALP Skotsk Hjorthund - Troon Lady Arwen Of Rivendell
Ägare Liv Vogt Johansen, Norge

BIS-4 BABYVALP Cirneco dell´ Etna - Red Hawk's Alicia
Ägare Marita & Thomas Aarås, Fredriksberg

BIS-R BABYVALP Saluki - Badavie Yoyful
Ägare Ann-Christine Björnberg, Huddinge

BIS VALP Borzoi - Jelistaz Moonlight
Ägare Susanna Holmberg & Stefan Söderberg, Västerås

BIS-2 VALP Irländsk Varghund - Keltairs Lady Stardust
Ägare Jens Högsander, Mariestad

BIS-3 VALP Afghanhund - Moorflower's Irresistable Beauty
Ägare Ann & Ronny Gren, Sorunda

BIS-4 VALP Saluki - Qirmizi Famenne
Ägare Ingunn Solberg, Norge


BIS-R VALP Whippet - Carmodey Tabby
Ägare Lena Hjalmarsson, Flen

BIS JUNIOR Greyhound - Epic Bewitched At Winter Moon
Ägare Ronny Widlund, Göteborg


BIS-2 JUNIOR Afghanhund - Mandinah Feel The Breeze
Ägare Christina Gustavsson, Kvidinge


BIS-3 JUNIOR Faraohund - Enigma Lone Star
Ägare Ingrid Paulsson, Perstorp


BIS-4 JUNIOR Whippet - Bokellas Queen Elisabeth
Ägare Bibbi Lundberg, Vara


BIS-R JUNIOR Irländsk Varghund - Out The Eirinns Brimstone
Ägare Lundberg Astrid & Steinar Lundberg, Norge

BIS VETERAN Whippet - Ch Sportingfields Jazz Fest
Ägare Nenne Runsten, Debbie Butt & John Burger, Edsbro

BIS-2 VETERAN Faraohund - Ch Enigma Shining Hickory
Ägare Charlotte Smedin, Stenhamra

BIS-3 VETERAN Afghanhund – Ch Xciting Glitter Glamour And Gold
Ägare Jana Flybring, Gävle

BIS-4 VETERAN Greyhound – Ch Milk'n-Honey
Ägare Barbro Johansson, Dalby

BIS-R VETERAN Saluki – Ch El-Cazzino Cajar
Ägare Karin Nordahl, Huddinge

BIS UPPFÖDARGRUPP Kennel Badavie,
Maria Abrahamsson, Umeå & Marie Brandén, Karlstad

BIS-2 UPPFÖDARGRUPP Kennel Jelistaz
Susanna Holmberg & Stefan Söderberg, Västerås

BIS-3 UPPFÖDARGRUPP Kennel Mandinah,
Christina Gustafsson, Kvidinge


BIS-4 UPPFÖDARGRUPP Kennel Airescot,
Nenne Runsten, Edsbro


BIS-R UPPFÖDARGRUPP Kennel Manticorns,
Bodil Andersson, Älvängen

BIS AVELSGRUPP Borzoi - Ch Stravi Edward Nigma
Ägare Susanna Holmberg &, Stefan Söderberg, Västerås

BIS-2 AVELSGRUPP Saluki - Ch Kirman Eburneus
Ägare Sami Niemi & Pirjo Puttonen, Finland

BIS-3 AVELSGRUPP Afghanhund – Ch Xenos Contradiction
Ägare Eva Lindström-Backman, Kovland

BIS-4 AVELSGRUPP Whippet - Ch Paris Beatrix Of Tiber
Ägare Nenne Runsten, Edsbro

BIS-R AVELSGRUPP Greyhound - Ch Sobers Bartsia
Ägare Annalena Almgren &, Johan Rosengren, Örsundsbro